http://www.republika.pl/amiga_emulation_in_pc/ - deathmieszko, gonzolinux, news, nowości, amiga, download, kickstart, workbench, winuae, deluxepaint, amigaos, linki, artykuły, deathbase, roms, retro, xdms, arts, contact, kontakt, links, pliki, games, gry, stare, old, modules, scena, 7-zip, xmplay
UP

!!! NIE PONOSZĘ ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA EWENTUALNE STRATY PONIESIONE Z POWODU ZASTOSOWANIA SIĘ DO ZAMIESZCZONYCH TUTAJ ARTYKUŁÓW I/LUB Z UŻYWANIA PROGRAMÓW ŚCIĄGNIĘTYCH Z TEJ STRONY!!!NEWS

ARTS
DOWNLOAD
LINKS

CONTACT


HOMEWYBRANE SERWISY O TEMATYCE EMULACJI

retro.makii.pl
Jeden z najlepszych polskich serwisów traktujących o emulacji starych komputerów. Znajdziemy tutaj właściwie każdy plik, każdą grę pod każdy 8- i 16- bitowy komputer jaki był popularny w swoim czasie. Wortal ten jest wręcz idealny dla emulujących komputer z rodziny Amig, gdyż posiada on w swoich zasobach plikowych przeszło 26000! obrazów amigowych dyskietek w formacie ADF. Szata graficzna serwisu stoi na dobrym poziomie. Z tutejszego forum dowiemy się dowolnych informacji jakich potrzebujemy na temat każdego sprzętu retro. Bardzo dobry transfer plików gwarantuje bezstresowe pobieranie. Zaletą serwisu są również organizowane od czasu do czasu konkursy z nagrodami związane z emulacją, oraz to, że jako jedyny dysponuje działem galerii z tak ogromną liczbą skanów okładek ze starych gier. Natomiast, jedyną wadą jest to, że jego twórcy zablokowali prawy przycisk myszy, co niektórym może utrudniać korzystanie z jego zasobów. Z pełnym przekonaniem polecam!

emu.makii.pl
Następny polski serwis znajdujący się w ścisłej czołówce traktujący w tym przypadku o emulacji konsol i sprzętu arcade (automatów). Reklamuje się hasłem: "O emulatorach wiemy wszystko". Nie jest ono bez pokrycia. Od dłuższego czasu przebywając tutaj wielokrotnie razy, utwierdziłem się w przekonaniu, że wortal ten tworzony jest przez samych bogów emulacji. Od strony graficznej prezentuje się bardzo dobrze. Zawsze aktualny, codziennie nowości ze świata emulacji. To tutaj ściągniesz wszystko w pierwszej kolejności. Posiada dobry transfer. I chociaż na forum widzi się czasem totalne bagno - cokolwiek by to nie znaczyło, zdecydowanie polecam!

www.mamehot.net
Świetny serwis prowadzony przez Wieżę, dotyczy wszystkiego o emulacji gier arcade, a ściślej mówiąc emulatora MAME. Z archiwum ROM-ów dowiemy się praktycznie wszystkiego o każdej emulowanej przez MAME grze, wraz z krótkim opisem, screen-shot'ami, rozmiarem i klonami tej gry oraz nazwą ROM-u, a nawet miejscem jakie dana gra zajmuje w swojej kategorii na liście najlepszych. Znajdziemy tu wszystkie dodatki do tego multi-emulatora (artwork'i, cheat'y, flyers'y, marquees'y, sample oraz cabinets). Trochę brakuje samych ROM-ów, co prawdziwym fanom MAME nie powinno jednak przeszkadzać - polecam!


AMIGA

www.winuae.net
Strona domowa najlepszego emulatora Amigi - WinUAE.

us.aminet.net
Główny serwer zasobów Aminetu - dla maniaków obowiązkowa pozycja!

www.amiga.elbi.pl
Bardzo dobry polski serwis traktujący o emulacji amigowskich gier. W dziale [Download] znajdziesz bardzo dużo gier w tym sporo polskich produkcji - do ściągnięcia tylko stąd!


COMMODORE 64

c64.slonca.net
Najlepszy polski serwis poświęcony w całości wspaniałemu 8-bitowemu komputerowi domowemu ze stajni Commodore. Dla jego fanów powiem krótko - niezbędny!